20.00:00:00

până la următorul serviciu

Bine aţi venit la Biserica Creştină Harul

Bine aţi venit la pagina Bisericii Creştine Harul.

Biserica Creştină Harul este o familie care vibrează de dragoste, creşte şi împărtăşeşte iubirea de Dumnezeu şi de oameni.

La Biserica Harul noi dorim să slujim pe oricine prin a proclama vestea bună a salvării.

Isus Christos este Domnul! El mântuieşte (salvează)!

Fapte Importante ale Bisericii Harul

Aici la Biserica Creştină Harul noi suntem dedicaţi să slujim pe Dumnezeu şi nevoile tale şi ale familiei tale.

Folosind principiile spirituale din Biblie, noi oferim instrumente practice pentru a duce o viaţă de bucurie, pace şi abundentă.

Oriunde ai fi în călătoria ta spirituală, la Biserica Harul, tu vei găsi o comunitate de suport, cu multe oportunităţi pentru creştere personală.

Aspiraţia noastră este să întărim încrederea oricui în Domnul Isus Christos, pentruca la orice punct din viaţă, să se poată bucura şi să crească personal spiritual prin rugăciune, studiu Biblic, predicarea expoziţională a Bibliei, şi serviciu activ în biserica şi comunitatea noastră.

Te invităm să devii un membru al bisericii noastre lăsându-L pe Dumnezeu să lucreze în viaţa ta prin programele, misiunea şi eforturile noastre.

Dacă te uiţi după o biserică bună, noi te invităm să faci parte din familia nostră, aici la Biserica Creştină Harul din Renton, Washington.